«Powrót

Nielegalne automaty do gier zatrzymane w Tarnobrzegu

Nielegalne automaty do gier zatrzymane w Tarnobrzegu

Nielegalne automaty do gier zatrzymane w Tarnobrzegu

funkcjonariusz Służby Celno- Skarbowej obok zatrzymanych automatów
funkcjonariusz Służby Celno- Skarbowej obok zatrzymanych automatów

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w Tarnobrzegu  6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Od początku roku podkarpacka KAS zarekwirowała blisko 400 tego typu urządzeń.

Funkcjonariusze KAS prowadzili na terenie Tarnobrzega działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.
Podczas  kontroli jednego z lokali zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 6,7 tys. złotych. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.
Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.  Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.
Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.


Hazard? Nie daj się wciągnąć

Niezależnie od działań kontrolnych w obszarze zwalczania nielegalnego hazardu, podkarpacka KAS prowadzi także kampanię edukacyjną pod hasłem: „Hazard? Nie daj się wciągnąć".
Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży.
Do akcji dołączyło już 110 szkół z woj. podkarpackiego. Spotkania prowadzone są z uczniami klas 7. i 8. szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele.