«Powrót

3 kg narkotyków w baku

3 kg narkotyków w baku

3 kg narkotyków w baku

Zamaskowani funkcjonariusze Policji wyprowadzają podejrzanego
Pies służbowy w samochodzie, w którym doszło do ujawnienia
Woreczki z biała proszkową substancją, ociekające żółtawym płynem, po wyjęciu ze zbiornika
Funkcjonariusze dokonują przeszukania samochodu osobowego, przy którym siedzi pies służbowy

Współpraca policjantów CBŚP i funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- skarbowego w Przemyślu doprowadziła do zatrzymania  4 osób, podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków. Hermetycznie spakowane narkotyki znajdowały się w zbiorniku paliwa samochodu, którym jechali podejrzani. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Rzeszowie w ramach prowadzonych czynności  ustalili, że czterech mieszkańców Rzeszowa mogło dokonać przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych, tj.: środka o nazwie 3 MMC.

Do zatrzymania doszło na autostradzie A4 w trakcie powrotu  podejrzanych z Holandii. To właśnie stamtąd narkotyki miały być przemycone do Polski. Funkcjonariusze Policji i KAS dokonali przeszukania samochodu przy wsparciu Giny - psa służbowego KAS, przeszkolonego do wykrywania narkotyków.

Wszystko wskazywało na to, że zabronione substancje przewożone są w zbiorniku paliwa, dlatego skontrolowano wnętrze przy pomocy wideo endoskopu, dzięki któremu ustalono, że znajdują się tam worki z bliżej nie określoną zawartością.
W efekcie zabezpieczono prawie 3 kilogramy 3 MMC. Narkotyki były ukryte w zbiorniku paliwa w hermetycznie zamkniętych workach foliowych.  

Osoby po zatrzymaniu zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych, podejrzanym przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znaczniej ilości substancji psychotropowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.   
Przemyt narkotyków zagrożony jest karą do 15–stu lat więzienia.