Wnioski egzekucyjne / tytuły wykonawcze

  Wnioski egzekucyjne / tytuły wykonawcze

  Wnioski egzekucyjne / tytuły wykonawcze

  Przekazywanie wniosków egzekucyjnych, tytułów wykonawczych oraz zawiadomień wierzyciela o zmianie stanu należności do naczelnika urzędu skarbowego jako organu egzekucyjnego jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem ww. systemu teleinformatycznego.

  Zgodnie z § 4 pkt 2 lit. a rozporządzenia Ministra Finansów z 24 lipca 2020 r. w sprawie przekazywania tytułu wykonawczego i innych dokumentów do organu egzekucyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 1310) wniosek egzekucyjny, tytuł wykonawczy oraz informacja sporządzone
  w postaci elektronicznej są przekazywane do organu egzekucyjnego będącego naczelnikiem urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu. W przypadku jednak, gdy z przyczyn technicznych nie jest możliwe przekazanie tych dokumentów za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, dopuszczono możliwość przekazania ich na elektroniczną skrzynkę podawczą organu egzekucyjnego (§ 4 pkt 2 lit. b ww. rozporządzenia).

  Wniosek dla wierzyciela o nadanie/zmianę/odebranie uprawnień do aplikacji eTW wraz z instrukcją wypełnienia dostępny jest na Portalu wierzycieli i organów egzekucyjnych w zakładce „System elektronicznych tytułów wykonawczych" (http://www.is-szczecin.pl/egzadm/inf_stronyinstrukcji/system_eTW.php).

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 29.04.2015 Data publikacji: 29.04.2015 09:27 Data ostatniej modyfikacji: 24.01.2024 13:17
  Autor: Paweł Staszkiewicz Osoba publikująca: Paweł Staszkiewicz Osoba modyfikująca: Paweł Staszkiewicz