«Powrót

Rozlicz PIT bez wychodzenia z domu, umów wizytę w urzędzie jeśli potrzebujesz pomocy

Rozlicz PIT bez wychodzenia z domu, umów wizytę w urzędzie jeśli potrzebujesz pomocy

Rozlicz PIT bez wychodzenia z domu, umów wizytę w urzędzie jeśli potrzebujesz pomocy

ulotka informacyjna jak skorzystać z usługi umów wizytę
punkt rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym

•    15 lutego większość podatników otrzyma swoje elektroniczne zeznanie podatkowe w usłudze Twój e-PIT i może rozliczyć PIT bez wychodzenia z domu
•    Podatnikom, którzy rozliczają się w formie papierowej KAS przypomina, że nie trzeba umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.
•    Osoby, które chcą uzyskać informację na temat ulg,  z których planują skorzystać powinny samodzielnie umówić  wizytę w swoim urzędzie skarbowym  na podatki.gov.pl lub telefonicznie przy pomocy pracownika urzędu skarbowego.Rozlicz PIT elektronicznie
Dla większości podatników rozliczenie PIT to czynność, którą załatwiają elektronicznie, bez wychodzenia z domu.  W ten sposób składanych jest około 85 proc. rocznych zeznań PIT przy pomocy usługi  Twój e- PIT( link otwiera nowe okno) lub za pomocą aplikacji e-Deklaracje.

Umów wizytę w urzędzie jeśli potrzebujesz pomocy
Podatnikom, którzy wybierają osobistą wizytę w urzędzie skarbowym np. po to by uzyskać więcej informacji na temat ulg, z których chcą skorzystać, Krajowa Administracja Skarbowa  przypomina, że w urzędach skarbowych od końca ubiegłego roku dostępna jest nowa usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i nowy sposób obsługi podatników.  
Bezpośrednie załatwienie swojej sprawy w urzędzie jest możliwe po umówieniu wizyty, co zapewnia nie tylko większy komfort załatwiania swojej sprawy, ale też ma duży wpływ na bezpieczeństwo zarówno podatników jak i  pracowników obsługujących klientów.

W  ten sposób, od momentu udostępnienia usługi, bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa, swoje sprawy w urzędach skarbowych na Podkarpaciu załatwiło prawie 55 tysięcy osób.

Jak umówić wizytę w urzędzie?
1.    elektronicznie korzystając ze strony wizyta.podatki.gov.pl
- wybierz właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić
- wybierz datę i godzinę wizyty
- podaj swoje dane
- potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail
- w umówionym terminie przyjdź do urzędu (konkretne stanowisko/pokój jest wskazane w potwierdzeniu wizyty)

2.    telefonicznie – zadzwoń do urzędu skarbowego: wykaz telefonów
3.    osobiście – przyjdź do punktu umawiania wizyt w urzędzie