Eksperci podkarpackiej KAS szkolili w urzędach pracy

Eksperci podkarpackiej KAS szkolili w urzędach pracy

Eksperci podkarpackiej KAS szkolili w urzędach pracy

Ekspertka stoi przed uczestnikami szkolenia.
Ekspertki stoją przed ekranem, na którym wyświetlana jest prezentacja.
  • W Powiatowych Urzędach Pracy w Krośnie i Dębicy odbyły się szkolenia.
  • Eksperci podkarpackiej KAS przybliżyli zasady prowadzenia działalności gospodarczej, rozliczania PIT i Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

W Krośnie z myślą o osobach planujących działalność

Przedstawicielka Urzędu Skarbowego w Krośnie spotkała się z osobami planującymi rozpoczęcie działalności gospodarczej i przybliżyła zasady rejestracji oraz prowadzenia działalności gospodarczej. 14 uczestników dowiedziało się, w jaki sposób wybrać właściwą formę opodatkowania dla planowanej działalności gospodarczej. 

Ekspertka podkarpackiej KAS omówiła także zasady opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT) i ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. 

Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Krośnie było poświęcone także rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), w tym obowiązującym stawkom podatkowym oraz kwocie wolnej od podatku.

W Dębicy dla przedsiębiorców i pracodawców

W Dębicy odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców i pracodawców, w którym uczestniczyło ponad 50 osób z firm i instytucji z powiatu dębickiego oraz osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej. 

Eksperci podkarpackiej KAS przybliżyli wiedzę niezbędną do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Zachęcali uczestników do udziału w szkoleniach w ramach cyklu „Środy z KSeF" oraz planowanych od marca szkoleniach branżowych dotyczących KSeF, które będą odbywać się w urzędach skarbowych. 

Organizatorem spotkania był Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy we współpracy z Urzędem Skarbowym w Dębicy oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.