«Powrót

US z Podkarpacia wyróżnione w rankingu Rzeczpospolitej

US z Podkarpacia wyróżnione w rankingu Rzeczpospolitej

US z Podkarpacia wyróżnione w rankingu Rzeczpospolitej

Na zdjęciu sala obsługi jednego z urzędów skarbowych

Dziennik Rzeczpospolita po raz kolejny opublikował wyniki Rankingu Urzędów Skarbowych. Wzorem lat ubiegłych, zestawienie opracowywane zostało we współpracy z Ministerstwem Finansów, a dane będące jego podstawą pochodzą z administracji skarbowej. Urzędy oceniane były w kategoriach: poprawiania jakości, efektywności oraz  przyjazności.

W zestawieniu dokonanym przez Rzeczpospolitą znalazły się również urzędy skarbowe z Podkarpacia.

W zestawieniu oceniającym poprawę jakości, w ściślej czołówce znalazły się trzy urzędy z naszego województwa. W grupie małych urzędów czwarte miejsce zajął Urząd Skarbowy w Lesku, piąte miejsce Urząd Skarbowy w Ustrzykach Dolnych, w grupie średnich urzędów siódme miejsce zajął Urząd Skarbowy w Mielcu. W kategorii urzędów poprawiających jakość badano m.in. dynamikę zmniejszania liczby wadliwych decyzji. Twórcy Rankingu Urzędów Skarbowych dostrzegli w skali całego kraju tendencję do zmniejszania się odsetka wadliwych decyzji uchylanych przez sądy.

W czołówce zestawienia najbardziej efektywnych urzędów, znalazły się dwa urzędy z naszego województwa. W grupie małych urzędów (zatrudniających do 60 pracowników) dziewiąte miejsce zajął Urząd Skarbowy w Ropczycach, w grupie średnich urzędów (zatrudniających od 61 do 130 pracowników) piąte miejsce Urząd Skarbowy  w Jarosławiu. W tej kategorii mierzono m.in. sprawność urzędów w wykrywaniu nieprawidłowości i egzekwowaniu należnych danin.

Wyróżnione w tej edycji urzędy skarbowe to te, które najlepiej spełniają swoje zadania, w których jest dobra organizacja pracy, właściwe wykorzystanie nowoczesnych instrumentów, dbałość o atmosferę w urzędzie, po prostu urzędy pracujące według najwyższych standardów.
W rankingu nie oceniano wyspecjalizowanych urzędów do obsługi dużych podatników ze względu na specyfikę ich zadań i sposób działania.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 03.10.2018 Data publikacji: 03.10.2018 13:22 Data ostatniej modyfikacji: 04.10.2018 09:04
Autor: Teresa Piechowicz-Barzyk Osoba publikująca: Teresa Piechowicz-Barzyk Osoba modyfikująca: Edyta Furman
Rejestr zmian