«Powrót

Polski Ład

Polski Ład

Polski Ład

Od początku 2022 roku zaczęły obowiązywać przepisy podatkowe, zwane Polskim Ładem. Wprowadzają one wyższą kwotę wolną od podatku – aż 30 tys. zł, wyższy próg podatkowy – aż 120 tys. zł i szereg rozwiązań, które mają poprawić komfort życia w Polsce, sprawić, że nasza gospodarka nabierze rozpędu.

Oprócz obniżki podatków dla wielu pracowników, rodzin i emerytów, przygotowano również wiele proinwestycyjnych rozwiązań dla polskich firm i przedsiębiorców.

Wsparcie Krajowej Administracji Skarbowej

KAS podejmuje szereg działań wspierających klientów w stosowaniu nowych rozwiązań podatkowych.

Najważniejsze informacje zarówno dla pracowników, pracodawców, seniorów, rodzin, jak i przedsiębiorców znajdziecie Państwo na portalach podatki.gov.pl i wiecejwportfelach.gov.pl oraz na naszej stronie internetowej podkarpackie.kas.gov.pl.
Na wymienionych portalach są przykładowe wyliczenia dotyczące korzyści finansowych płynących z Polskiego Ładu. W zakładce Q&A znajdują się także aktualizowane na bieżąco odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat reformy podatkowej. Dodatkowo są one podzielone tak, aby każdy mógł łatwo odnaleźć interesującą go informację.
Źródłem wiedzy na temat zmian podatkowych są także przewodniki dotyczące konkretnych zagadnień i rozwiązań.
Informację na temat zmian przepisów podatkowych wprowadzanych przez program Polski Ład uzyskacie Państwo na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Także pracownicy urzędów skarbowych udzielają telefonicznie wsparcia w stosowaniu nowych rozwiązań podatkowych.
Zapraszamy do odwiedzania naszego Biuletynu Informacji Publicznej - zakładki aktualności oraz Twittera. To szybkie źródło wiedzy o podejmowanych przez nas działaniach wspierających Polaków w prawidłowym stosowaniu przepisów.