«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Informacja dla osób z niepełną sprawnością ruchową

Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu posiada delegatury i oddziały celne. Poniżej przedstawiono dostępność architektoniczną poszczególnych lokalizacji, w których odbywa się obsługa Klienta.

Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu

Schody prowadzące do drzwi wejściowych do budynku głównego Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu"

Adres: Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, ul. Sielecka 9, 37-700 Przemyśl.
Budynek Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu położony jest
w południowo-wschodniej części miasta Przemyśla.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub komunikacją miejską (linia nr 25).
Istnieje możliwość zapewnienia osobie niepełnosprawnej asysty w dostępie i poruszaniu się po budynku Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie z Sekretariatem, tel. 16 676 43 02.
Do budynku można wejść z osobą towarzyszącą i psem asystującym/przewodnikiem.
Przed frontem budynku znajduje się zatoka dla samochodów osobowych. Wejście do budynku od strony frontowej odbywa się po schodach.
Dla osób niepełnosprawnych wejście do budynku odbywa się od strony parkingu wewnętrznego. Wjazd na parking odbywa się za zgodą służby ochrony ( po uzgodnieniu telefonicznym tel. 16 676 43 54).
Dla osób niepełnosprawnych przygotowane są dwa miejsca parkingowe oznaczone kolorem niebieskim. Są one położone w bliskiej odległości od wejścia do budynku od strony parkingu wewnętrznego.
Wejście do budynku odbywa się schodami lub też bezstopniowym podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu został zainstalowany videodomofon.
Wejście do budynku odbywa się za zgodą służby dyżurnej lub poprzez kartę magnetyczną dla osób uprawnionych. Wejście do budynku od strony parkingu położone jest na poziomie minus jeden, na którym znajduje się sala konferencyjna. Na poziom zero (parter) można wjechać windą osobową, która jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Na poziomie zero znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
W budynku obowiązuje zasada, że funkcjonariusze/pracownicy odbierają z poziomu zero umówionych klientów urzędu.
Wejście do klatki schodowej, prowadzącej schodami na poszczególne kondygnacje przeznaczone jest wyłącznie dla osób uprawnionych, posiadających karty magnetyczne lub za uzasadnioną zgodą służby ochrony.
Wjazd na poszczególne kondygnacje z poziomu zero odbywa się windą osobową. Korzystają z niej osoby uprawnione lub za uzasadnioną zgodą służby dyżurnej. Szerokość korytarzy na poszczególnych kondygnacjach umożliwia bezproblemowe poruszanie się.

Na pierwszym piętrze budynku znajduje się toaleta, przystosowana dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w przewijak dla dzieci.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Rzeszowie

Na zdjęciu wejście do Izby. Schody prowadzą do drzwi wejściowych otwieranych automatycznie.

Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Rzeszowie
ul. Geodetów 1, 35-959 Rzeszów
Budynek w Rzeszowie, w którym mieści się Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy jest budynkiem wysokim piętnastokondygnacyjnym, który góruje nad sąsiednimi budynkami. Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu mieści się na siódmym, ósmym, dziewiątym i częściowo na dziesiątym  piętrze tego budynku.
Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest na osiedlu Paderewskiego, otoczony ulicami: Geodetów, Paderewskiego, Rejtana, w sąsiedztwie Centrów Handlowych oraz Hipermarketu.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią 0A – przystanek: Rejtana/Paderewskiego 10 lub autobusem linią 0B przystanek: Rejtana Nowe Miasto 09.
Wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ul. Geodetów. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na wysokości około 2 m od poziomu chodnika, do których prowadzą schody wykonane z granitu płomieniowanego o chropowatej, antypoślizgowej powierzchni. Przy schodach prowadzących do wejścia zamontowane jest urządzenie, które pozwala na przetransportowanie wózka inwalidzkiego przez schody.
Bezpośrednio przed schodami do budynku znajduje się parking, na którym po lewej stronie są wydzielone i oznaczone miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Służy on wszystkim podmiotom prowadzącym działalność w budynku i nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Po wejściu do budynku po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się recepcja/ochrona. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku oraz zgłosić potrzebę uzyskania pomocy. W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z recepcji umówionych klientów urzędu.
Po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się Sala Obsługi Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie oraz Kancelaria Ogólna Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się po budynku poprzez trzy windy osobowe i jedną  windę towarową. Szyby windowe oddzielone są od korytarzy drzwiami przeciwpożarowymi otwieranymi do środka.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 145 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych na wózkach.
Windy w budynku umożliwiają poruszanie się osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach przy pomocy osób towarzyszących. Panel sterowniczy wind posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a.
Toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Uruchomienie systemu sygnalizacji pożarowej powoduje zjazd wind na parter i ich blokadę. Jedyną drogą ewakuacyjną pozostaje klatka schodowa, do której poprzez przedsionek prowadzą drzwi przeciwpożarowe otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Jaśle

Na zdjęciu wielokondygnacyjny budynek

Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Jaśle ul. 3-go Maja 30, 38-200 Jasło.
Budynek w Jaśle jest częściowo przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest na osiedlu mieszkalnym pomiędzy blokami mieszkalnymi, a placówkami handlowymi. Budynek jest na działce narożnej dostępnej od dwóch stron, tj. od ul. W. Pola i od ul. 3-go Maja.
Do budynku w Jaśle można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Budynek jest budynkiem czteropiętrowym. Wejście do budynku usytuowane jest od ulicy W. Pola. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są bezpośrednio od strony miejsc parkingowych, przy placu manewrowym, po pokonaniu siedmiu schodów o wysokości 15 cm każdy. Równolegle jest możliwość skorzystania z podjazdu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim od miejsc parkingowych do drzwi wejściowych.
Na placu manewrowym znajduje się miejsce parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest videodomofon. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
Po wejściu do budynku znajduje się klatka schodowa nieprzystosowana dla osób niepełnosprawnych (bez windy).
Pokój przesłuchań znajduje się na pierwszym piętrze budynku i  jest możliwość poczekania, jest stolik i krzesła. W pokoju przesłuchań znajduje się biurkowa przegroda z pleksy, w której znajdują się otwory do podawania dokumentów. Na tej samej kondygnacji znajduje się ogólnodostępna toaleta, która nie jest przystosowana do wjazdu wózkiem inwalidzkim.
Każda kondygnacja oddzielona jest drzwiami pozwalającymi dostać się na poszczególne piętra budynku, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się po budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 215 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych na wózkach. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości. Przejścia z korytarza do pomieszczeń biurowych oddzielone są progami.
Toalety w budynku są ogólnodostępne, ale nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W budynku zainstalowany jest system alarmowy z powiadamianiem dźwiękowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze schody i drzwi otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich dostępnych pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Tarnobrzegu

Budynek Urzędu pięciokondygnacyjny z dwoma wejściami.

Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Tarnobrzegu ul. Wyspiańskiego 12
Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek otoczony jest ulicami: Wyspiańskiego, Targową, Tracza, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 4.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią A, oraz linią 10.
Budynek Urzędu jest budynkiem pięciokondygnacyjnym z dwoma wejściami. W jednej części budynku znajdują się punkty usługowe – wejście pierwsze od ul. Wyspiańskiego. Wejście drugie usytuowane nieco dalej, jest wejściem do Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu oraz do Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, który znajduje się na czwartym piętrze. Chodnik usytuowany jest po jednej stronie ulicy wewnętrznej prowadzącej do budynku. Chodnik nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na wysokości ok. 0,5 metra od poziomu chodnika, do których prowadzą schody pokryte płytkami o chropowatej powierzchni. Dojście do drzwi wejściowych nie jest wyposażone w podjazd i windę dla osób niepełnosprawnych.
Bezpośrednio przed schodami do budynku znajduje się parking, na którym wydzielono i oznaczono miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych służy wszystkim podmiotom prowadzącym działalność w budynku i nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca.
Drzwi wejściowe w budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego jednak za drzwiami znajdują się schody nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest videodomofon.
Po wejściu do budynku na wprost znajduje się recepcja/ochrona. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku oraz zgłosić potrzebę uzyskania pomocy.
Przed wejściem do klatki schodowej Urzędu zainstalowano sygnalizator dźwiękowy (dzwonek), za pomocą którego osoba niepełnosprawna, która potrzebuje pomocy w załatwieniu sprawy podatkowej może wezwać pomoc.
W budynku brak jest windy osobowej jak i towarowej.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość min. 160 cm.
Toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Przemyślu ul. Kamienny Most

Budynek wielokondygnacyjny. Wejście do budynku dla osób niepełnosprawnych znajduje się po lewej stronie budynku w postaci podjazdu asfaltowego. Po minięciu podjazdu wjeżdża się przez główne wejście do budynku, przy którym znajduje się stanowisko ochrony budynku.

Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Przemyślu
ul. Kamienny Most 6, 37-700 Przemyśl.
Budynek jest obiektem wynajmowanym.Pomieszczenia Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu znajdują się w prawym skrzydle budynku na trzecim piętrze. Budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.
Budynek usytuowany jest w strefie centralnej miasta. Najbliższe otoczenie stanowią: budynki przychodni, dworzec PKS, tzw. „zielony rynek", hurtownie, sklepy oraz kamienice mieszkalne typu miejskiego.
Do budynku można się dostać korzystając z komunikacji miejskiej (linia nr 10) oraz komunikacji podmiejskiej, którą świadczą prywatni przewoźnicy oraz PKS sp. z o.o. z/s w Przemyślu. Przystanki komunikacji położone są przy ul. Sportowej – około 100 m od budynku oraz przy ul. Czarneckiego – również około 100 m. Przed budynkiem parkowanie pojazdów jest utrudnione, niemniej naprzeciw znajduje się prywatny parking płatny oraz parkingi miejskie – płatne.
Wejście do budynku dla osób niepełnosprawnych znajduje się po lewej stronie budynku w postaci podjazdu asfaltowego. Po minięciu podjazdu wjeżdża się przez główne wejście do budynku, przy którym znajduje się stanowisko ochrony budynku. Na trzecie piętro można dotrzeć za pomocą schodów lub też widny osobowej, która jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Po dotarciu na trzecie piętro należy skierować się wprawo w kierunku drzwi z kontrolą dostępu. Po otwarciu drzwi przez upoważnionego pracownika za pomocą karty dostępu przechodzi się do głównego korytarza, z którego prowadzą wejścia do pokoi biurowych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych na wózkach. Na terenie komórek posadzka jest wyłożona wykładziną PCV, która nie powoduje utrudnień w poruszaniu się i jest łatwa w utrzymaniu czystości.
Toaleta ogólnie w obrębie pomieszczeń biurowych nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W najmowanej części kondygnacji nie ma pętli indukcyjnych.
Do budynku i pomieszczeń zajmowanych przez komórki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, ul. Zaciszna

Schody prowadzące do drzwi wejściowych do budynku

Adres: Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, ul. Zaciszna 4, 37-700 Przemyśl
Budynek Delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu położony jest w strefie pośredniej miasta pomiędzy strefą śródmiejską i peryferyjną miasta.
Do budynku można dojechać samodzielnie. Przystanek komunikacji miejskiej położony jest w odległości około 150 m od budynku przy ul. Bohaterów Getta.
Budynek wybudowany w technologii mieszanej (część środkowa, do której od strony frontowej prowadzą obustronne schody żelbetowe wyłożone płytkami ceramicznymi, od centralnej części odchodzą skrzydła budynku konstrukcji drewnianej).
Przed budynkiem przy ul. Wojciecha Bogusławskiego zlokalizowane jest jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Budynek nie jest wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do budynku odbywa się schodami, budynek jest natomiast wyposażony w transporter schodowy umożliwiający  transport osób z niepełnosprawnościami ruchowymi ( po uzgodnieniu telefonicznym).
Toalety w budynku są ogólnodostępne ale nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
Do budynku i jego pomieszczeń przeznaczonych dla obsługi stron można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Oddział Celny w Przemyślu

Na zdjęciu budynek parterowy

Adres:Oddział Celny w Przemyślu, ul. Ofiar Katynia 26, 37-700 Przemyśl
Budynek Oddziału Celnego w Przemyślu jest obiektem wynajmowanym, parterowym położonym w strefie peryferyjnej, w obszarze inwestycyjnym.  Do oddziału można dojechać komunikacją miejską (linia nr 20) lub też samochodem. W bliskim sąsiedztwie Oddziału znajdują się parterowe budynki mieszące biura agencji celnych oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe.
Wewnątrz budynek oddziału celnego nie jest obiektem wyposażonym w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku odbywa się przez drzwi przeszklone, które nie są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. zaś wąski korytarz prowadzący do holu utrudnia omijanie osoby na wózku inwalidzkim.
Toalety dla interesantów nie są wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku i jego pomieszczeń przeznaczonych dla obsługi stron można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Oddział Celny w Jarosławiu

Na zdjęciu wielokondygnacyjny budynek OC Jarosław

Adres: Oddział Celny w Jarosławiu, ul. Przemysłowa 2A, 37-500 Jarosław
Budynek Urzędu Celnego w Jarosławiu nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek mieści się przy ulicy Przemysłowej, bezpośrednio przylega do budynku Urzędu Skarbowego w Jarosławiu. Sąsiedztwo Oddziału Celnego to Urząd Skarbowy, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, Zakłady Mięsne oraz market spożywczo-przemysłowy.
Do budynku Oddziału Celnego można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Dojazd możliwy jest także autobusem MZK linią nr 15 oraz nr 9, przystanek na ul. Pruchnickiej.
Budynek Oddziału Celnego w Jarosławiu posiada trzy kondygnacje. Wejście główne do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ul. Przemysłowej. Przy ulicy znajduje się chodnik, który nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe znajdują się na wysokości około 1 m od poziomu chodnika. Wejście to nie jest przystosowanedla osób mających problemy z poruszaniem się. Do budynku brak jest podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
Naprzeciwko wejścia głównego do Urzędu, po przeciwnej stronie ulicy, znajduje się parkingdla klientów Oddziału Celnego i Urzędu Skarbowego, na którym po lewej stronie wydzielone i oznaczone są dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Rezerwacja miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych nie jest prowadzona.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Brak jest podjazdu dla osób mających problemy z poruszaniem się, pozwalającego na pokonanie schodów pomiędzy drzwiami wejściowymi, a pomieszczeniami w których odbywa się obsługa interesantów.
Najbliższa toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim znajduje się w przylegającym budynku Urzędu Skarbowego.
W budynku brak jest windy, na wyższe kondygnacje można dostać się jedynie klatką schodową znajdującą się po prawej stronie wejścia głównego do budynku.
W budynku Oddziału Celnego brak jest oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących. Oddział Celny w Jarosławiu nie posiada pętli indukcyjnej.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Rzeszowie,
ul. Przemysłowa 14

Na zdjęciu wielokondygnacyjny budynek w kształcie prostokąta będący siedziba Delegatury. Przed budynkiem parking z wyznaczonym miejscem postojowym dla osoby niepełnosprawnej.

Adres:Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Rzeszowie,
ul. Przemysłowa 14, 35-959 Rzeszów a także Oddział Celny w Rzeszowie ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów
Budynek usytuowany jest przy ulicy Przemysłowej 14, przy ruchliwej ulicy, w sąsiedztwie wielu firm i hurtowni. W pobliżu budynku są przystanki autobusowe, kursują tutaj autobusy linii 17, 29 i 59. Ponadto można dojechać samodzielnie i skorzystać z parkingu przy budynku, lub za placem rewizyjnym.
Budynek posiada sześć kondygnacji i częściowo jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz, przy wejściu głównym znajduje się winda, do samodzielnej obsługi. Drzwi wejściowe są podwójne, które trzeba otwierać samodzielnie. Przy głównych drzwiach wejściowych do budynku zainstalowano videodomofon. W środku znajduje się winda, którą można dostać się na każde piętro. W drzwiach na poszczególnych kondygnacjach są progi, które mogą utrudniać przejazd wózkiem inwalidzkim, korytarze natomiast są szerokie, co pozwala na swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych.
Na parterze budynku znajduje się ogólnodostępna toaleta, przystosowana dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w przewijak dla dzieci.
Przy budynku znajduje się parking, z wydzielonym miejscem dla osób niepełnosprawnych i chodnik prowadzący do schodów wejściowych i do windy. Po drugiej stronie ulicy znajduje się parking dostępny dla klientów urzędu, jak i wszystkich firm mających w budynku swoją siedzibę.
W budynku nie ma ochrony i nie ma recepcji. Kancelaria Delegatury i sekretariat Oddziału Celnego mieszczą się na pierwszym piętrze.

W przypadku potrzeby ewakuacji budynek nie jest wyposażony w system sygnalizacji pożarowej, w razie pożaru stosuje się instrukcję ppoż., stworzoną dla tego budynku, z którą zapoznani są wszyscy użytkownicy. Nie ma też oznaczeń dla osób niewidzących i niedowidzących.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Oddział Celny w Stalowej Woli

Budynek Oddziału Celnego w Stalowej Woli

Adres: Oddział Celny w Stalowej Woli,ul. Kwiatkowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
Budynek Oddziału Celnego w Stalowej Woli jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest na osiedlu fabrycznym, otoczony ulicami: Kwiatkowskiego, Centralnego Okręgu Przemysłowego, w sąsiedztwie Huty Stalowa Wola oraz jednej z firm.
Do budynku Oddziału Celnego w Stalowej Woli można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią nr 12,15,18 – przystanek: Centralnego Okręgu Przemysłowego lub przystanek: Kwiatkowskiego Ambulatorium.
Budynek Oddziału jest budynkiem parterowym. Wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ronda poprzez plac manewrowy. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są bezpośrednio od miejsc parkingowych przy placu manewrowym. Znajduje się tu również miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez obsługę budynku/ochronę budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
Po wejściu do budynku znajduje się poczekalnia z miejscami do siedzenia. Poczekalnia oddzielona jest od Sali Obsługi przegrodami ze szkła sięgającymi sufitu, w której znajdują się otwory do podawania dokumentów. W poczekalni znajduje się również ogólnie dostępna toaleta przystosowana do wjazdu wózkiem inwalidzkim.
Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się po budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych na wózkach. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości.
Toaleta ogólnie dostępna w budynku jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W Oddziale Celnym w Stalowej Woli nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku zainstalowany jest system alarmowy z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez poczekalnię i przedsionki przez drzwi otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Oddział Celny w Mielcu

Na zdjęciu budynek Oddziału Celnego w Mielcu

Adres: Oddział Celny w Mielcu, ul. Wojska Polskiego 2a, 39-300 Mielec
Budynek Oddziału Celnego w Mielcu jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej Mielec, przy ulicy Wojska Polskiego 2A
Do budynku Oddziału Celnego w Mielcu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest liniami autobusowymi nr 3,4,5,7,21,22,23,24,25,28,48
Dostęp do Oddziału Celnego jest możliwy dla osób niepełnosprawnych poruszających się np. na wózkach inwalidzkich. Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego.
Budynek Oddziału Celnego w Mielcu jest budynkiem jednopiętrowym. Wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ul. Wojska Polskiego. Przed budynkiem znajduję się parking na około 20 samochodów osobowych, jak również jedno miejsce parkingowe zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na tym samym poziomie co chodnik, który posiada również obniżenie dla wózków z parkingu.
Po wejściu do budynku znajduje się przestronny hol (około 30m2), z którego jest bezpośredni dostęp do Oddziału.
Pokój Kierownika Oddziału znajduje się na pierwszym, na które prowadzą szerokie schody o antypoślizgowej powierzchni. Jednakże schody nie są wyposażone w windę dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie jednak sprawy można załatwić na parterze Oddziału z udziałem Kierownika Oddziału.  Sala odpraw oraz Sala Obsługi Klienta znajduje się na parterze.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 145 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych na wózkach.
Toalety w budynku (na parterze) są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W budynku znajduje się sala konferencyjna do organizacji wydarzeń, brak jednak możliwości dostępu dla osób niepełnosprawnych (sala znajduje się na piętrze budynku).
W budynku Oddziału Celnego w Mielcu nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem dźwiękowym.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Oddział Celny w Dębicy

Na zdjęciu budynek Oddziału Celnego w Dębicy

Adres: Oddział Celny w Dębicy, ul. Transportowców 5, 39-200 Dębica
Budynek oddziału jest obiektem wynajmowanym i nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest we wschodniej części miasta, wjazd na ul. Transportowców od ulicy Sandomierskiej oraz ulicy Drogowców.
Do Oddziału można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Dojazd z centrum miasta możliwy jest autobusami MPK w Dębicy liniami 1, 2, 5 – przystanek: Transportowców I.
Wejście do Oddziału Celnego znajduje się w zachodniej części budynku, do którego od strony południowej prowadzi wybrukowany kostką plac z miejscami do parkowania dla firm, które mieszczą się w budynku, natomiast od strony północnej jest wyasfaltowany plac odpraw celnych.
Oddział Celny mieści się w budynku parterowym. Wejście na podest (wysokość około 15 cm) prowadzący do budynku nie jest wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo jak również w poręcz.
Istnieje możliwość dostania się do Oddziału Celnego osób niepełnosprawnych ruchowo od strony południowej (poprzez wejście do Agencji Celnej, do której wejście jest z poziomu wybrukowanego placu). Dla oddziału jest to wejście służbowe.
Przy budynku Oddziału znajduje się parking z wieloma miejscami do parkowania, lecz nie ma miejsca wyznaczonego dla osób niepełnosprawnych.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Po wejściu do budynku i przejściu krótkiego wiatrołapu znajduje się wejście na dyspozytornię z sekcją ogólną, gdzie można uzyskać niezbędne informacje z zakresu usług jakie świadczy administracja celno-skarbowa.
Nie ma możliwości swobodnego poruszania się po pozostałej części Oddziału z wyjątkiem przejścia do Kierownika Oddziału.
Toaleta dostępna jest od strony wejścia do agencji celnej. Nie jest przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeńw druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno –Skarbowego w Krośnie, ul. Pużaka 18

Wejście główne do budynku. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki. Przed budynkiem miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Adres: Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno –Skarbowego w Krośnie, ul. Pużaka 18, 38-400 Krosno.
Budynek Delegatury nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności
w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest na terenie dawnego Zakładu Fabryki Obuwia Sportowego,
w sąsiedztwie firm.
Bezpośrednio przy budynku Delegatury w Krośnie nie ma przystanku komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek znajduje się na ulicy Leopolda Okulickiego linii 2, 20,  oddalony o 300 m od budynku.
Budynek Delegatury jest budynkiem dwupiętrowym z podpiwniczeniem. Wejście główne do budynku usytuowane jest od ulicy Pużaka. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe główne do budynku są w pobliżu miejsc parkingowych. Znajduje się tu również miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku wchodzi się po schodach (siedem 7 stopni), które wyposażone są po obu stronach w poręcze ułatwiające wejście do budynku. Przed schodami wejściowymi na lewej poręczy znajduje się videodomofon połączony z sekretariatem.  Brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych i windy w budynku. Przy schodach prowadzących do wejścia zamontowane jest urządzenie, które pozwala na przetransportowanie wózka inwalidzkiego przez schody tzw. schodołaz.
Po wejściu do budynku znajduje się korytarz z tablicami informacyjnymi. Na parterze mieści się Sala Konferencyjna, pokoje komórki Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku,
Na pierwszym piętrze znajduje się sekretariat Delegatury, pokój Zastępcy Naczelnika Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu, pokoje Referatu Wsparcia oraz Graniczny, pokoje pracowników Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, poczekalnia z sofą, fotelami i stołem.
Na drugim piętrze znajdują się pokoje III Referatu Dochodzeniowo-Śledczego, pokoje II Referatu Postepowania Celnego, poczekalnia z krzesłami.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących. Korytarze w budynku mają szerokość 150 cm. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości.
Toalety ogólnie dostępne w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W budynku nie jest zainstalowany system alarmowy z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze schody do czterech wyjść ewakuacyjnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Oddział Celny w Krośnie

Na zdjęciu budynek Oddziału Celnego w Krośnie

Adres: Oddział Celny w Krośnie, ul. Tysiąclecia 38, 38-400 Krosno
Budynek Oddziału Celnego w Krośnie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest przy ulicy Tysiąclecia 38, w sąsiedztwie Huty Szkła.
Do budynku Oddziału Celnego w Krośnie można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią nr K, 2, 5, 12, 16, 23 – przystanek: Huta Szkła.
Budynek Oddziału jest budynkiem dwupiętrowym. Główne wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ulicy Tysiąclecia. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są bezpośrednio od miejsc parkingowych, przeznaczonych dla pracowników Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Plac manewrowy znajduje się
z drugiej strony budynku. Tam też wyznaczone są miejsca parkingowe dla interesantów.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość wjazdu od strony placu manewrowego po uprzednim wciśnięciu dzwonka.
Po wejściu do budynku znajduje się poczekalnia z miejscami do siedzenia. Poczekalnia oddzielona jest od Sali Obsługi przegrodami ze szkła sięgającymi sufitu, w której znajdują się otwory do podawania dokumentów.
Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się po budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych na wózkach. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości.
Toaleta ogólnie dostępna w budynku jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W Oddziale Celnym w Krośnie nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku zainstalowany jest system alarmowy z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez poczekalnię i przedsionki przez drzwi otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 05.10.2020 Data publikacji: 05.10.2020 12:09 Data ostatniej modyfikacji: 30.03.2022 15:14
Autor: Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu Osoba publikująca: Paweł Staszkiewicz Osoba modyfikująca: Teresa Piechowicz-Barzyk
Rejestr zmian