«Powrót

Vera znowu w akcji

Vera znowu w akcji

Vera znowu w akcji

Vera i zatrzymane papierosy

Dzięki pomocy owczarka belgijskiego Vera funkcjonariusze  Służby Celno- Skarbowej (KAS) z Medyki dotarli do samochodowej skrytki, w której obywatel Ukrainy usiłował przemycić do Polski 361 paczek papierosów.


Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W działaniach kontrolnych towarzyszyła im Vera, owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.


Czujny nos Very naprowadził funkcjonariuszy na skrytkę konstrukcyjną, w której ukrytych było 361 papierosów bez polskich znaków akcyzy.


Do przemytu towaru przyznał się 33-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wszczęli wobec mężczyzny sprawę karną skarbową, rekwirując nielegalny towar. Przemytnik musi liczyć się nie tylko z karą grzywny, ale także utratą samochodu przystosowanego do przemytu papierosów. Dodatkowo Służba Celno- Skarbowa zwróciła się z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.