«Powrót

Uderzenie KAS i CBŚP w nielegalny hazard

Uderzenie KAS i CBŚP w nielegalny hazard

Uderzenie KAS i CBŚP w nielegalny hazard

Funkcjonariusz KAS i CBŚP prowadzą osobę zatrzymaną
Funkcjonariusze CBŚP wprowadzają osobę zatrzymaną do budynku prokuratury
Funkcjonariusze CBŚP wprowadzają osobę zatrzymaną do budynku prokuratury, wchodzą po schodach
Na stoliku leża pieniądze oraz pistolet i kabura
W ciemnym pomieszczeniu znajduje się włączony automat do gier
  • Funkcjonariusze podkarpackiej i świętokrzyskiej KAS wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Kielc, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu.
  • Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 200 automatów do gier.

 


Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Krakowie wyjaśniają okoliczności, sposób działania i osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa karno-skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku obiektach na terenie woj. świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2015 roku.


Czynności w śledztwie prowadzone są od wielu miesięcy. W wyniku współpracy policjantów CBŚP z Kielc i funkcjonariuszy z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zabezpieczono na terenie Podkarpacia ponad 60 automatów do gier oraz znajdujące się w nich pieniądze. Natomiast na terenie woj. świętokrzyskiego dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP i Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach zabezpieczono 158 automatów do gier i przejęto gotówkę z automatów.


Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego przygotowano akcję, w której uczestniczyli policjanci CBŚP i funkcjonariusze podkarpackiej i świętokrzyskiej KAS. Działania podczas, których zatrzymano 12 osób, w wieku od 21 do 47 lat, przeprowadzono na terenie województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Wówczas to, przeszukano 17 miejsc zamieszkania podejrzanych oraz lokali z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe, rewolwer, automaty do gier hazardowych i dokumentację księgowo-finansową.


W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa określone w kodeksie karno-skarbowym. Wobec sześciorga zatrzymanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju czy dozorów policyjnych.


Była to pierwsza realizacja w tym śledztwie, ale jak podkreślają prowadzący, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

Film z zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury (link otwiera milm w nowym oknie) mp4 11 MB