«Powrót

Rzeszów, Jarosław. Nielegalny hazard na celowniku KAS.

Rzeszów, Jarosław. Nielegalny hazard na celowniku KAS.

Rzeszów, Jarosław. Nielegalny hazard na celowniku KAS.

Cztery automaty do gier
Automat do gier
Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podczas ostatnich działań w na terenie Rzeszowa i Jarosławia zatrzymali 15  urządzeń do gier hazardowych, działających niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych.
 
29 października br. funkcjonariusze KAS z rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili czynności procesowe w zakresie urządzania nielegalnych gier hazardowych na automatach.  W wyniku przeprowadzonych czynności na terenie Rzeszowa zatrzymano  7 automatów do gier hazardowych działających niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych oraz gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu w wysokości ponad 29 tys. złotych. W związku z zatrzymaniem urządzeń wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. 
 
Dzień wcześniej, podczas działań prowadzonych także  w Rzeszowie, funkcjonariusze KAS zatrzymali z kolei 5 automatów do gier hazardowych oraz kwotę ok. 2 tys. złotych. W tej sprawie także wszczęto postępowanie karne skarbowe. 
 
Trzy nielegalne urządzenia do gier hazardowych zatrzymane zostały podczas działań prowadzonych kilka dni wcześniej w Jarosławiu. W jednym z lokali na terenie miasta, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wraz z funkcjonariuszami Policji z KPP Jarosław, ujawnili 2 urządzenia typu Quizomat,  a także automat do gier typu walizkowego. Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że gry rozgrywane na tych urządzeniach są grami hazardowymi. Jako dowód w sprawie zatrzymano także kwotę ponad 2 tys. złotych. 
 
Od początku tego roku, funkcjonariusze KAS w woj. podkarpackim zatrzymali łącznie 471 automatów,  działających wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Dla porównania działania kontrolne funkcjonariuszy KAS  w tym zakresie w 2017 r. na terenie Podkarpacia to zatrzymanie  576 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych, w wyniku czego wszczęto 245 postępowań karnych skarbowych i 435 postępowań administracyjnych. Nałożone kary wyniosły ponad 5,7 mln. złotych. 
 
Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100 tys. zł od każdego automatu a także odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.