«Powrót

Rzeszów, Dębica. Funkcjonariusze KAS zatrzymali 23 nielegalne automaty do gier.

Rzeszów, Dębica. Funkcjonariusze KAS zatrzymali 23 nielegalne automaty do gier.

Rzeszów, Dębica. Funkcjonariusze KAS zatrzymali 23 nielegalne automaty do gier.

Osiedlowy garaż
Automaty do gier
Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu walczą z podziemiem hazardowym. Podczas ostatnich działań na terenie Rzeszowa i Dębicy zatrzymali 23 nielegalne automaty do gier hazardowych.
 
Funkcjonariusze KAS z rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne w obszarze nielegalnego urządzania gier na automatach oraz nielegalnego posiadania automatów do gier. Podczas przeprowadzonych czterech kontroli na terenie Rzeszowa i Dębicy, funkcjonariusze zatrzymali łącznie 23 automaty do gier hazardowych. 
 
11 urządzeń zatrzymanych zostało podczas kontroli w lokalach oferujących gry hazardowe na terenie obydwu miast, natomiast pozostałych 12 automatów znajdowało się  jednym z osiedlowych garaży na terenie Rzeszowa. W związku z ich zatrzymaniem, wszczęto 4 postępowania karne skarbowe. 
 
Od początku tego roku, funkcjonariusze KAS w woj. podkarpackim zatrzymali łącznie 415 automatów,  działających wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.  Z kolei bilans działań kontrolnych w tym zakresie w 2017 r. na terenie Podkarpacia to zatrzymanie  576 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych, w wyniku czego wszczęto 245 postępowań karnych skarbowych i 435 postępowań administracyjnych. Nałożone kary wyniosły ponad 5,7 mln. złotych. 
 
Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017r. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier.  
Przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie. 
Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.