«Powrót

Papierosy w baku

Papierosy w baku

Papierosy w baku

Podczas służby dziennej 23 maja, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu z Oddziału Celnego w Medyce, ujawnili przemyt papierosów. Kontrola samochodu osobowego oznaczonego polskimi numerami rejestracyjnymi nie odbiegałaby od wielu standardowych , gdyby nie to, że całość towaru ukryta była w baku pojazdu. Jak się okazało, niewielka ilość paliwa pozwoliła wygospodarować przestrzeń na tyle dużą, że zmieściło się tam aż 490 paczek (9800 szt.) papierosów różnych marek. 

49 – letni Ukrainiec, kierujący pojazdem, nie przyznał się do przemycanych papierosów. Tłumaczył, że został poproszony o zawiezienie żony właściciela pojazdu na zakupy do Medyki. Przekonywał, że samochód miał zostawić na parkingu nieczynnej stacji benzynowej, z uwagi na duży ruch samochodowy w Medyce. Funkcjonariusze nie dali wiary w tak przedstawione wyjaśnienia, a przeciwko kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową. Uszczuplenie należności w tym przypadku wyniosło ponad 11 000 złotych. Na poczet grożącej kary grzywny zajęto kwotę 5 000 zł.

W 2017 r. funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) w woj. podkarpackim udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 32  mln szt. papierosów o wartości blisko 21 mln zł. Zatrzymano także 145 samochodów, które posłużyły do przemytu. Zwalczając przestępczość transgraniczną, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, wszczęli 13260 postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwo skarbowe i wykroczenie skarbowe a także nałożyli 10 736 mandatów karnych o wartości 4,4 mln złotych.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 29.05.2018 Data publikacji: 29.05.2018 14:36 Data ostatniej modyfikacji: 29.05.2018 14:36
Autor: Agnieszka Siwy Osoba publikująca: Agnieszka Siwy Osoba modyfikująca: Agnieszka Siwy
Rejestr zmian