«Powrót

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy z przeszło trzema promilami

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy z przeszło trzema promilami

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy z przeszło trzema promilami

Kluczyki samochodowe oraz szklanka wypełniona płynem i kostkami lodu
  • Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS, w czasie wolnym od służby, dokonał obywatelskiego zatrzymania.
  • Wykonane alkomatem badanie stanu trzeźwości kierowcy pojazdu, wykazało ponad 3 promile alkoholu.

Odpowiedzialną i godną naśladowania postawą wykazał się funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej. W czasie wolnym od służby, kiedy podróżował z rodziną, jego uwagę zwrócił pojazd poruszający się całą szerokością jezdni że na trasie Futory – Dachnów w gminie Cieszanów. Funkcjonariusz z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), będący bezpośrednio na miejscu zdarzenia, zabrał kierowcy pojazdu kluczyki do auta. Uniemożliwił mu tym samym kontynuowanie jazdy, która poważnie zagrażała bezpieczeństwu pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Po dokonaniu zatrzymania obywatelskiego, wezwana została na miejsce zdarzenia Policja. Wykonane alkomatem badanie stanu trzeźwości 52-latka kierującego pojazdem, wykazało ponad 3 promile alkoholu. Ponadto, weryfikacja dokumentów w policyjnych systemach wykazała, że nietrzeźwy kierowca ma już zatrzymane prawo jazdy, a samochód którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.