«Powrót

Nauka i zabawa na pikniku rodzinnym z udziałem podkarpackiej KAS.

Nauka i zabawa na pikniku rodzinnym z udziałem podkarpackiej KAS.

Nauka i zabawa na pikniku rodzinnym z udziałem podkarpackiej KAS.

Przed namiotem, w którym przygotowano stoisko informacyjne KAS stoją rycerze, chłopki ze średniowiecza i kobiety w strojach współczesnych z dzieckiem w niebieskiej czapeczce z daszkiem
Na stoisko informacyjne KAS funkcjonariuszki prezentują okazy CITES oraz przedmioty, które są badane pod kątem przestrzegania norm jakościowych.

Analityk laboratoryjny i strażnik gatunków zagrożonych wyginięciem- m.in. w te role funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej mogli wejść nie tylko najmłodsi ale także ich rodzice, którzy podczas rodzinnego pikniku odwiedzili stoisko edukacyjne KAS, zorganizowane na placu przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim. Te i inne atrakcje można było poznać w ramach I Kresowego Konwentu Historycznego „Polskie Kresy" .


Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, obok innych służb mundurowych Podkarpacia, włączyli się w organizację pikniku rodzinnego, który odbył się w niedzielę 16 czerwca br. w Rzeszowie. Impreza organizowana przez Wojewodę Podkarpackiego oraz Fundację na Rzecz Historii i Tradycji Polska Historyczna, odbyła się w ramach I Kresowego Konwentu Historycznego „Polskie Kresy".


W przygotowanym kąciku edukacyjnym KAS, dzieci poznawały tajniki pracy analityka laboratoryjnego  oraz szeroki zakres badań wykonywanych przez Laboratorium Celno- Skarbowe w Przemyślu, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa zdrowia i życia człowieka.


Goście odwiedzający piknik mogli zobaczyć wystawę okazów gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem a chronionych Konwencją CITES tj. skóry i spreparowanie okazy egzotycznych zwierząt, wykonaną z nich galanterię czy kawałki rafy koralowej. Najmłodsi poszerzali wiedzę na temat chronionych gatunków zwierząt malując kolorowanki oraz uczestnicząc w grach edukacyjnych.


Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu przypominali także podstawowe zasady związane z przekraczaniem granicy i przewozem towarów przez granicę, co w kontekście zbliżającego się wakacyjnego wypoczynku cieszyło się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających stoisko informacyjne KAS.