Centrum Obsługi

  Centrum Obsługi

  Centrum Obsługi

  1 września Administracja Podatkowa uruchamia centra obsługi. To nowe udogodnienie, dzięki któremu podatnicy będą mogli załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, ale zrobią to także w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Ponadto w centrach, oprócz spraw podatkowych, będzie można złożyć wybrane dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy. Także od 1 września mikroprzędsiębiorca w centrach obsługi, będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta podatnika.
   

  W województwie podkarpackim centrum obsługi zostało uruchomione1 września br. w Drugim Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie przy ul. Siemieńskiego 18, gdzie również pilotażowo zostanie uruchomione stanowisko asystenta podatnika dla mikroprzedsiębiorców, dla których w sprawach podatku dochodowego właściwym jest Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.

  Dotychczas podatnik mógł załatwiać sprawy tylko w swoim urzędzie skarbowym, w zależności od miejsca zamieszkania lub siedziby. Było to szczególnie uciążliwe dla tych, którzy pracują lub studiują z dala od domu. Uzyskanie np. zaświadczenia wymagało nawet kilkusetkilometrowej podróży. Od września, wystarczy wizyta w jednym z 50 centrów obsługi.

  W centrach obsługi pracownicy Administracji Podatkowej będą przyjmować podania i deklaracje, wydawać zaświadczenia, informować podatników o ich prawach i obowiązkach.
   

  Centra ułatwią przedsiębiorcom, szczególnie tym najmniejszym, dostęp do usług Administracji podatkowej, Służby Celnej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oprócz spraw realizowanych dotychczas przez urzędy skarbowe przedsiębiorcy będą mogli m.in.:

  • złożyć deklaracje uproszczone z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego AKC-U od   samochodów osobowych lub uzyskać potwierdzenie zapłaty akcyzy,
  • złożyć dokumenty ubezpieczeniowe (zgłoszenie płatnika składek, zgłoszenie osoby ubezpieczonej, deklaracje rozliczeniowe, raporty miesięczne).

  Plakat informujący o lokalizacji 50 centrów obsługi (plik otwiera plakat w nowym oknie) (plik pdf 10,1 MB)

  Pliki do pobrania

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 06.11.2015 Data publikacji: 06.11.2015 14:40 Data ostatniej modyfikacji: 07.03.2016 16:31
  Autor: Drugi Urząd Skarbowy w Rzeszowie Osoba publikująca: Edyta Furman Osoba modyfikująca: Paweł Staszkiewicz
  Rejestr zmian