«Powrót

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaśle uczestnikiem spotkania dotyczącego rozwoju przedsiębiorczości

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaśle uczestnikiem spotkania dotyczącego rozwoju przedsiębiorczości

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaśle uczestnikiem spotkania dotyczącego rozwoju przedsiębiorczości

Na zdjęciu uczestnicy spotkania

Na zaproszenie Starosty Jasielskiego Wiesław Dziedzic, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaśle uczestniczył w spotkaniu  z przedsiębiorcami,  podczas którego omawiano możliwości rozwoju przedsiębiorczości na terenie Powiatu Jasielskiego.
 

W trakcie spotkania zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaśle przypomniał o powstaniu z dniem 1 marca 2017 roku Krajowej Administracji Skarbowej i poinformował o:
-  kierunkach działania i rozwoju Krajowej Administracji Skarbowej na lata 2017 – 2020, w tym o wsparciu podatnika i przedsiębiorcy w wypełnianiu obowiązków podatkowych i celnych;
- obowiązku JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 01 stycznia 2018r.;
- trwającym do końca listopada 2017 roku badaniu ankietowym w celu pozyskania opinii na temat usług świadczonych na Sali Obsługi Urzędu Skarbowego w Jaśle.


Naczelnik Urzędu, w dalszej części spotkania odpowiadał na pytania obecnych na spotkaniu przedsiębiorców, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, doceniając ważną rolę przedsiębiorców i ich wpływ na rozwój gospodarczy naszego kraju.


Głównym zadaniem Krajowej Administracji Skarbowej jest zapewnienie nowoczesnego i przyjaznego wykonywania obowiązków podatkowych i celnych. Ponadto KAS koncentruje się na sprawnej obsłudze podatników i przedsiębiorców oraz udzielaniu jednolitej informacji podatkowej i celnej. Zapewnia też bezpieczeństwo finansowe Rzeczypospolitej Polskiej oraz ochronę bezpieczeństwa obszaru celnego Unii Europejskiej przez zwalczanie szarej strefy, przestępczości ekonomicznej, w tym wyłudzeń podatkowych, oraz egzekwowanie wymagań pozataryfowych.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 12.10.2017 Data publikacji: 12.10.2017 10:07 Data ostatniej modyfikacji: 12.10.2017 10:09
Autor: Teresa Piechowicz- Barzyk Osoba publikująca: Teresa Piechowicz-Barzyk Osoba modyfikująca: Teresa Piechowicz-Barzyk
Rejestr zmian