«Powrót

Zatrzymanie podrobionych bluzek

Zatrzymanie podrobionych bluzek

Zatrzymanie podrobionych bluzek

Towar zatrzymany podczas rewizji
Towar zatrzymany podczas rewizji

Damskie bluzki oznaczone logo jednego ze światowych producentów zatrzymali funkcjonariusze KAS Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego z Oddziału Celnego w Rzeszowie podczas rewizji kontenera z odzieżą.

 

W dniu 29 stycznia br. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego z Oddziału Celnego w Rzeszowieprzeprowadzili rewizję kontenera z odzieżą, który w ramach procedury tranzytu, transportowany był na trasie Chiny – Niemcy – Polska – Ukraina. Towar został zadeklarowany do procedury celnej jako swetry. W wyniku szczegółowej kontroli funkcjonariusze KAS ujawnili przewóz 4495 bluzek z nadrukiem jednej ze światowych marek. Po konsultacjach z przedstawicielem właściciela praw na terenie Polski, powzięto podejrzenie że mogło dojść do naruszenia prawa własności intelektualnej.

 

Zatrzymany towar zapakowany był w workach po 5 szt., w sposób uniemożliwiający dostrzeżenie nadruku znajdującego się na bluzkach. Dopiero całkowite rozpakowanie i rozłożenie bluzek pozwoliło na stwierdzenie używania znaku producenta. Cały towar zatrzymano do dalszego postępowania.

 

Jednym z zadań ustawowych Krajowej Administracji Skarbowej jest rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń określonych m.in. w ustawie z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej, tj. przeciwdziałanie wprowadzaniu do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego dany podmiot nie ma prawa używać lub nie posiada prawa do obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami.

 

Służba Celno-Skarbowa przypomina, że obrót podrobionymi towarami poza tym, że wprowadza w błąd konsumentów, w niektórych przypadkach może zagrażać ich zdrowiu i życiu. Podrabiane towary zasadniczo nie są poddawane restrykcyjnym badaniom pod kątem bezpieczeństwa ich stosowania czy użytkowania.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 08.02.2018 Data publikacji: 08.02.2018 08:43 Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2018 10:30
Autor: Paweł Staszkiewicz Osoba publikująca: Paweł Staszkiewicz Osoba modyfikująca: Paweł Staszkiewicz
Rejestr zmian