«Powrót

Zatrzymali blisko tysiąc par podejrzanego obuwia.

Zatrzymali blisko tysiąc par podejrzanego obuwia.

Zatrzymali blisko tysiąc par podejrzanego obuwia.

zatrzymane obuwie
zatrzymane obuwie
zatrzymane obuwie
953 pary obuwia oznaczonego logo znanych światowych producentów zatrzymali funkcjonariusze  Służby Celno-Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-  Skarbowego i Straży Granicznej podczas kontroli pojazdów wjeżdżających ze Słowacji do Polski. Rynkowa wartość towaru szacowana jest na 143 tys. złotych.
 
W miniony piątek (28.07 br.)  funkcjonariusze III Mobilnego Referatu Realizacji z Barwinka ( Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy) wraz  z funkcjonariuszami SG prowadzili kontrolę pojazdów wjeżdżających ze Słowacji do Polski.
 
W jednym z kontrolowanych pojazdów zatrzymanych na drodze krajowej nr 19   mundurowi ujawnili 953  par obuwia, oznaczonego logo znanych  światowych producentów.  
Za kierownicą zatrzymanego pojazdu zasiadał obywatel Ukrainy, który wyjaśnił, że buty kupił we Włoszech z zamiarem odsprzedaży na Ukrainie.
 
Mężczyzna nie posiadał stosownych dokumentów, które potwierdziłyby legalność dokonania transakcji. Mając podejrzenie naruszenia praw własności przemysłowej - znaków firmowych towaru, obuwie zostało zatrzymane. Towar zapakowany był w jutowe worki koloru białego. Już na pierwszy rzut oka jakość towaru odbiegała od oryginału np. nadmiar kleju na wierzchu obuwia. 
 
Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na kwotę ok. 143 tys. zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.
 
Służba Celno- Skarbowa zwróciła się do kancelarii prawnych, reprezentujących producentów zatrzymanego obuwia. Ich opinie zadecydują o dalszym losie zatrzymanych towarów.