Wrócili z pękiem złotych medali i drużynowo srebrem.

W dniach 7 – 8 kwietnia  2018 r.  reprezentacja Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie wzięła udział w Mistrzostwach Krajowej Administracji Skarbowej w pływaniu. Nasi sportowcy jak zawsze pokazali świetną formę, zdobywając indywidualnie złote medale oraz drugie miejsce w mistrzostwach drużynowo.

W zawodach organizowanych w  Centralnym Ośrodku Sportu Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Sztama Centrum Cetniewo we Władysławowie uczestniczyło 17 drużyn.

Drużyna pływacka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie wystąpiła w składzie:  Maria Kaźmierczyk-Wójcik, Barbara Woźny, Bogdan Żebracki,  Andrzej Prymon, Kacper Drozd, Maciej Tomasiak oraz Paweł Kmiecik.

Zawody rozpoczęły się od biegów eliminacyjnych na dystansach sprinterskich w kategoriach osobno kobiet, mężczyzn do lat 50 oraz kobiet i mężczyzn 50+. Zacięta sportowa rywalizacja spowodowała, że większość  osiąganych czasów przez zawodników  to rekordy życiowe, które  skutkowały osiągniętymi  miejscami w finałach.

W naszej drużynie na szczególną uwagę zasługują indywidualne sukcesy zawodników:
- Barbara Woźny , która na dystansie 50 m stylem klasycznym zajęła I miejsce i złoty medal,  na dystansie 50 m stylem dowolnym IV miejsce i na dystansie 100 m stylem zmiennym punktowane VII miejsce .
- Maria Kaźmierczyk-Wójcik, która na dystansie 50 m stylem dowolnym zajęła I miejsce i złoty medal, na  dystansie 50 m stylem klasycznym III miejsce i brązowy medal.
- Bogdan Żebracki, który na dystansie 50 m w stylu klasycznym I miejsce zdobył i złoty medal, na dystansie 50 m stylem dowolnym II miejsce srebrny  medal , na dystansie 200 m stylem dowolnym II miejsce również srebrny medal  i  na dystansie 100 m stylem zmiennym punktowane VI miejsce.
- Kacper Drozd , który   na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajął II miejsce i srebrny medal, na dystansie 50 m stylem dowolnym punktowane IV miejsce, oraz na dystansie 100 m zmiennym punktowane VIII miejsce.
- Maciej Tomasiak, który na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajął III miejsce i brązowy medal, a na dystansie 50m dowolnym punktowane VII miejsce.

Niezwykle emocjonujące okazały się  także sztafety 4X50 m stylem zmienny w składzie: Barbara Woźny, Bogdan Żebracki, Mariusz Tomasiak, Kacper Drozd, w których nasza drużyna  zajęła II miejsce  ustępując pierwszego miejsca drużynie z Lublina  o 0,20sek oraz sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Maria Kaźmierczyk-Wójcik,   Bogdan Żebracki, Mariusz Tomasiak, Kacper Drozd , w której reprezentacja podkarpackiej KAS zajęła  III miejsce.

Ostateczne wyniki wszystkich konkurencji  potwierdziły , że ważne były nie tylko wysokie wygrane, ale liczył się  każdy wartościowy  „mały punkt" , jak zdobyty przez Andrzej Prymona na dystansie 50 m stylem motylkowym  (V miejsce), czy też Pawła Kmiecika na dystansach 400m stylem dowolnym (VII miejsce), 50m stylem dowolnym ( VIII miejsce) i 50m stylem klasycznym (VIII miejsce).