«Powrót

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  • 34 ekspertów z 17 podkarpackich urzędów skarbowych rozpoczęło cykl warsztatów z uczniami z 25 szkół ponadgimnazjalnych.
  • 759 uczniów zapozna się z praktycznymi aspektami rozliczeń podatkowych, m.in.  pozna jak wypełnić deklaracje podatkowe czy jak prowadzić księgi przychodów i rozchodów.
  • W pierwszej edycji projektu „Przedsiębiorczość w praktyce" udział wzięło 686 uczniów, a w drugiej 821.

„Przedsiębiorczość w praktyce" to kompleksowy projekt szkoleń i warsztatów dedykowanych uczniom szkół ponadgimnazjalnych, realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Jego głównym celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych.

Obecnie trwa III edycja tego projektu, która organizowana jest przez Zespól Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy m.in. z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie wraz z urzędami skarbowymi województwa podkarpackiego, Oddziałem ZUS w Rzeszowie Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Oddziałem NBP w Rzeszowie.

W obecnie realizowanej III edycji projektu uczestnicy 759 uczniów z 25 szkół z województwa podkarpackiego. Zajęcia z uczniami zostały podzielone na cztery bloki tematyczne, prowadzone przez ekspertów z zaangażowanych w projekt instytucji.

Od poniedziałku 12 marca br. realizowany jest IV – ostatni już blok tematyczny, który dotyczy zagadnień podatkowych. Wyznaczeni eksperci z 17 urzędów skarbowych prowadzą zajęcia warsztatowe z uczniami szkół ponadgimnazjalnych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych oraz podatku od towarów i usług. Na spotkaniach uczniom przekazywana jest praktyczna wiedza przydatna w prowadzeniu działalności gospodarczej, dotycząca w szczególności rozliczeń z tytułu podatku dochodowego i podatku od towarów i usług. Warsztaty obejmą m.in. zajęcia dot. zasad prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów i sporządzania zeznania podatkowego PIT-36 czy prowadzenia ewidencji dla potrzeb rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług i sporządzania deklaracji VAT-7.

Spotkania przedstawicieli urzędów skarbowych z młodzieżą w ramach IV bloku tematycznego potrwają do 20.03.2018 r.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali szczegółowe materiały szkoleniowe. Na ich podstawie wykonują testy po każdym bloku tematycznym. Zespoły (po trzy osoby), które zdobędą najwyższą liczbę punktów w czterech blokach tematycznych zakwalifikują się do półfinału. Całość zakończy finał, podczas którego najlepsze zespoły przedstawią swoje pomysły na biznes.

Głównym celem warsztatów prowadzonych przez „praktyków" z urzędów skarbowych woj. podkarpackiego w ramach  projektu „Przedsiębiorczość w praktyce"  jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz nabycie umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym jak też rozbudzenie zainteresowania wśród młodzieży prowadzeniem własnej działalności gospodarczej .

Warsztaty prowadzone są przez pracowników z Urzędów Skarbowych w Brzozowie, Dębicy, Jarosławiu, Jaśle, Kolbuszowej, Krośnie, Leżajsku, Lubaczowie, Łańcucie, Nisku, Przemyślu, Przeworsku, Ropczycach, Stalowej Woli, Tarnobrzegu oraz Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 13.03.2018 Data publikacji: 13.03.2018 14:00 Data ostatniej modyfikacji: 13.03.2018 14:01
Autor: Edyta Furman Osoba publikująca: Paweł Staszkiewicz Osoba modyfikująca: Paweł Staszkiewicz
Rejestr zmian