«Powrót

V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa z udziałem funkcjonariuszy KAS

V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa z udziałem funkcjonariuszy KAS

V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa z udziałem funkcjonariuszy KAS

7 czerwca br.  funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS)  z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wzięli udział w V Podkarpackim Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Około 2 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów miało okazję zobaczyć w tym dniu liczne pokazy i atrakcje przygotowane przez służby mundurowe z regionu Podkarpacia.


Stworzenie platformy wymiany doświadczeń, poglądów i wiedzy między przedstawicielami służb i instytucji sektora bezpieczeństwa wewnętrznego, pracownikami naukowymi oraz studentami i młodzieżą ponadgimnazjalną w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa to główna idea Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które już po raz piąty zorganizowane zostało przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

To największe spotkanie edukacyjne w zakresie  bezpieczeństwa wewnętrznego na Podkarpaciu. W święcie wzięło udział około 2 tys. studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia i Małopolski oraz przedstawiciele ponad 20 służb mundurowych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, którzy aktywnie uczestniczą w tym wydarzeniu już od pięciu lat, przygotowali stoisko edukacyjno-informacyjne, w którym można zapoznać się z zadaniami podkarpackiej KAS, szczególnie w kontekście zadań wykonywanych na zewnętrznej granicy UE.

Uczestnicy wydarzenia mogli także zobaczyć wystawę przedmiotów i zdjęć obrazujących efekty działania Służby Celno- Skarbowej w zakresie ochrony gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz umiejętności psa Mambo, wyszkolonego w wykrywaniu wyrobów tytoniowych.

Przedstawiciele KAS odpowiadali także na pytania dotyczące wymogów stawianych kandydatom, ubiegającym się o przyjęcie do Służby Celno-Skarbowej.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 13.06.2018 Data publikacji: 13.06.2018 10:21 Data ostatniej modyfikacji: 13.06.2018 10:21
Autor: Edyta Chabowska Osoba publikująca: Paweł Staszkiewicz Osoba modyfikująca: Paweł Staszkiewicz
Rejestr zmian