«Powrót

Rozlicz PIT w galerii handlowej

Rozlicz PIT w galerii handlowej

Rozlicz PIT w galerii handlowej

  • 6 i 7 kwietnia w godzinach 12.00-20.00 w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie
  • W województwie podkarpackim stanowiska przygotowane będą w: Millenium Hall w Rzeszowie, Galerii Nowy Świat w Rzeszowie, Galerii Aura i Galerii Nawigator w Mielcu, Galerii Sanowa w Przemyślu, Galerii VIVO! w Stalowej Woli
  • Zeznania podatkowe PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane

6 i 7 można będzie wysłać swój PIT podczas zakupów. Przez dwa dni pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby rozliczające PIT w kilkudziesięciu galeriach handlowych w całym kraju. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w galeriach handlowych eksperci z urzędów skarbowych będą udzielać szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Wyjaśnią ewentualne wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Każdy podatnik będzie mógł skorzystać z pomocy urzędników, wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, otrzymane od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Lista Galerii Handlowych biorących udział w akcji "SZYBKI PIT" (link otwiera dokument w nowym oknie)

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 30.03.2018 Data publikacji: 30.03.2018 13:06 Data ostatniej modyfikacji: 04.04.2018 15:02
Autor: Agnieszka Siwy Osoba publikująca: Agnieszka Siwy Osoba modyfikująca: Paweł Staszkiewicz
Rejestr zmian