«Powrót

KAS uczestniczyła w konferencji PARP na Podkarpaciu

KAS uczestniczyła w konferencji PARP na Podkarpaciu

KAS uczestniczyła w konferencji PARP na Podkarpaciu

KAS uczestniczyła w konferencji PARP na Podkarpaciu
KAS uczestniczyła w konferencji PARP na Podkarpaciu
KAS uczestniczyła w konferencji PARP na Podkarpaciu
  • Kolejna konferencja z cyklu „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" odbyła się dziś w Przemyślu.
  • W spotkaniu z przedsiębiorcami uczestniczył Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie  komisarz Grzegorz Skowronek.

Przemyśl to kolejne ważne miejsce na mapie cyklu konferencji. Jest to bowiem znaczący węzeł komunikacyjny – tu przebiega trasa międzynarodowa E40, znajduje się przejście graniczne z Ukrainą w Medyce a także duża, graniczna stacja kolejowa. W Przemyślu znajduje się  też siedziba Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego.

„Wsparcie uczciwie działających przedsiębiorców i budowa partnerskich relacji między KAS a światem biznesu to  jeden z kluczowych priorytetów  działania KAS w woj. podkarpackim. W ramach zmian ułatwiających przedsiębiorcom funkcjonowanie, prowadzimy analizy JPK , dzięki którym kontrole realizowane są tam, gdzie istnieją nieprawidłowości, a uczciwi przedsiębiorcy mogą spokojnie funkcjonować" - powiedział Dyrektor IAS Rzeszów kom. Grzegorz Skowronek.

„Skonsolidowane działania połączonych struktur w ramach KAS pozwoliły na ograniczanie szarej strefy i tzw. karuzel podatkowych oraz  zmniejszanie luki VAT-  jednym z przykładów działań podkarpackiej  KAS  w tym obszarze było udaremnienie próby uzyskania bezpodstawnego zwrotu podatku VAT w kwocie ponad 260  mln zł" – dodał.

Przedsiębiorcy obecni na konferencji mogli dowiedzieć się o zmianach, które wprowadza Konstytucja Biznesu, a także porozmawiać o nich z przedstawicielami administracji i ekspertami m.in. z dziedziny prawa, finansów, funduszy europejskich i podatków.

W strefie  informacyjnej eksperci z Urzędu Skarbowego w Przemyślu udzielali przedsiębiorcom informacji i wyjaśnień dotyczących podatkowych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

***

Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany – to hasło ogólnopolskich spotkań informacyjnych organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa są partnerami tego przedsięwzięcia.

Kolejne spotkanie odbędzie się 6 czerwca w Nowym Sączu.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 06.06.2018 Data publikacji: 06.06.2018 07:31 Data ostatniej modyfikacji: 06.06.2018 08:11
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Paweł Staszkiewicz Osoba modyfikująca: Paweł Staszkiewicz
Rejestr zmian