«Powrót

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zacieśnia współpracę z uczelniami w regionie

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zacieśnia współpracę z uczelniami w regionie

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zacieśnia współpracę z uczelniami w regionie

podpisanie porozumienia
podpisanie porozumienia
W lutym br. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zawarła trzy porozumienia o współpracy ze szkołami wyższymi w woj. podkarpackim: Uniwersytetem Rzeszowskim, Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu oraz Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu.
 
 
Współpraca z Uniwersytetem Rzeszowskim
Porozumienie o współpracy zostało podpisane 19 lutego 2018 r. przez  Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie kom. Grzegorza Skowronka oraz prof. Sylwestera Czopek, Rektora UR. 
 
Zgodnie z treścią porozumienia „Główną ideą wspólnego działania jest łączenie wiedzy praktycznej i teoretycznej wynikających z zadań realizowanych przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie z procesem dydaktycznym realizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski." 
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zobowiązuje się m.in. do wspólnej realizacji projektów i prac naukowo-badawczych, udziału w tematycznych spotkaniach m.in. w zakresie konsultacji programów kształcenia oraz współudziału w monitorowaniu karier zawodowych absolwentów. 
 
Zadaniem Uniwersytetu jest z kolei m.in.  inspirowanie tematyki badań naukowych związanych z poprawą bezpieczeństwa oraz przeciwdziałania przestępczości ekonomicznej, popularyzowanie idei edukacji w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz ochrona interesów ekonomicznych państwa w środowisku akademickim.
„Oparcie w instytucji szkolnictwa wyższego pozwala na pełniejszą analizę podejmowanych działań i wyznaczanych celów. Dodatkowym efektem jest możliwość pozyskiwania nowych, dobrze przygotowanych pracowników, którzy odebrali sprofilowane wykształcenie- podkreślił podczas spotkania kom. Grzegorz Skowronek Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie"
 
Jak zaznaczył prof. Sylwester Czopek, Rektor UR: „Pozyskiwanie partnerów takich jak Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie jest ważne dla Uniwersytetu, ponieważ dzięki takiej współpracy oferowane studentom wykształcenie jest pełniejsze o aspekt praktyczny oparty na realnym doświadczeniu służb odpowiedzialnych m.in. za bezpieczeństwo ekonomiczne kraju".
 
 
Współpraca w Państwową Wyższą Szkołą Techniczno- Ekonomiczną w Jarosławiu
Porozumienie pomiędzy Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, reprezentowaną przez kom. Grzegorza Skowronka – Dyrektora Izby, a Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, reprezentowaną przez prof. nadzw. dra hab. Krzysztofa Rejmana - JM Rektora podpisane zostało 5 lutego br.
 
Porozumienie określa zakres i formy wspólnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wewnętrznego państwa oraz ochrony obszaru Unii Europejskiej, jak również na rzecz poprawy edukacji w tym zakresie. 
 
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie na mocy porozumienia będzie m.in. popularyzować wiedzę z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego oraz ochrony obszaru UE zapraszając przedstawicieli Uczelni oraz studentów do udziału w ważnych wydarzeniach organizowanych przez Izbę, zapewniać opiekę nad studentami podczas praktyk studenckich w jednostkach Krajowej Administracji Skarbowej woj. podkarpackiego podległych Izbie oraz przekazywać materiały promocyjno-informacyjne. 
 
                                                                                     
Współpraca z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu
Wspólna realizacja zadań dotyczących edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych 
i społecznych, to z kolei główne założenia współpracy Izby Administracji Skarbowej 
w Rzeszowie z Państwową Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu.
Na mocy porozumienia zawartego w dniu 19 lutego br. , Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie będzie merytorycznie wspierać organizowane w PWSW konferencje i seminaria naukowe oraz praktyki studenckie. Umożliwi także studentom uczelni udział w przedsięwzięciach profilaktycznych organizowanych przez izbę. Studenci będą także mogli korzystać z branżowej prasy czy materiałów dot. KAS, w tym także Służby Celno-Skarbowej. 
 
Uczelnia umożliwi z kolei na swoim terenie m.in. realizację konferencji czy seminariów związanych z Krajową Administracją Skarbową, w tym adresowanych do studentów i środowiska akademickiego.
 
Strony porozumienia zobowiązały się także do współpracy  w ramach kształtowania umiejętności związanych z pełnieniem służby w KAS, zapoznawania studentów 
z funkcjonowaniem, zadaniami i uprawnieniami KAS, w tym Służby Celno-Skarbowej. Promowane będą także inicjatywy upowszechniające wiedze wśród studentów w zakresie tradycji i ceremoniału KAS.