«Powrót

Funkcjonariuszki podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej na spotkaniu z Pierwszą Damą- Mundurowy Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim

Funkcjonariuszki podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej na spotkaniu z Pierwszą Damą- Mundurowy Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim

Funkcjonariuszki podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej na spotkaniu z Pierwszą Damą- Mundurowy Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim

żródło:  https://twitter.com/prezydentpl?lang=pl
fot. KAS
fot.KAS
fot.KAS
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Pierwsza Dama Agata Kornhauser- Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki służb i formacji mundurowych, w tym Służby Celno-Skarbowej wchodzącej w skład Krajowej Administracji Skarbowej. W spotkaniu wzięły udział także funkcjonariuszki podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej.
 
-„ Kobiety do stereotypowo męskich zawodów wnoszą profesjonalizm, umiejętność podejmowania trafnych decyzji, gotowość do poświęceń, cierpliwość, dokładność, a także typową kobiecą empatię wobec drugiego człowieka, co jest nie bez znaczenia" – powiedziała Małżonka Prezydenta zwracając się do 230 pań ze 115 jednostek z całego kraju zebranych w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. 
 
Wśród zaproszonych przedstawicielek służb mundurowych obecne były także kobiety pełniące służbę w podkarpackiej Służbie Celno-Skarbowej, wchodzącej w skład Krajowej Administracji Skarbowej: podinsp. Joanna Szpilka Z-ca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, pełniąca także funkcję Pełnomocnika Szefa KAS do spraw koordynacji działań izb administracji skarbowej, obsługujących drogowe, kolejowe, morskie i lotnicze przejścia graniczne; nadkom. Aneta Lechowicz- Z-ca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadzorująca Pion Celno-Graniczny, st. asp. Danuta Drozd- Kierownik Oddziału Celnego w Przemyślu oraz podinsp. Lucyna Demkiewicz- Piejko – Kierownik Działu Rachunkowości Budżetowej, Planowania i Kontroli Finansowej. 
 
W woj. podkarpackim w Służbie Celno-Skarbowej zatrudnionych jest  1 041 funkcjonariuszy, w tym 374 kobiety. Wyższe funkcje kierownicze pełni ponad 20 kobiet. 
 
Podczas Mundurowego Dnia Kobiet w Pałacu Prezydenckim, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przytoczyła statystyki, według których sukcesywnie rośnie liczba kobiet służących ojczyźnie i jej obywatelom. - Cieszy to, że kobiety zaczęły zajmować kluczowe stanowiska w służbach. Na pewno przełomowym momentem była pierwsza w Policji nominacja generalska - mówiła.
 
W trakcie spotkania odbył się także panel dyskusyjny, podczas którego przedstawicielki służb mundurowych rozmawiały m.in. o patriotyzmie, zdobywaniu doświadczenia zawodowego i kobiecej stronie służby. 
 
Do kobiet służących w formacjach i służbach mundurowych zwrócił się także Prezydent Andrzej Duda, w specjalnie przygotowanym na tę okazję nagraniu, dziękując za ofiarność i zaangażowanie w służbę oraz życząc sukcesów i satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym.
 
Uczestnicy spotkania mieli także możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie wydarzenia Orkiestra Reprezentacyjna Policji zagrała popularne melodie, a gościem specjalnym Dnia Kobiet w Pałacu Prezydenckim był zespół Audio Feels.
 
Na zakończenie spotkania w Sali Kolumnowej Prezydent Andrzej Duda pojawił się osobiście, by jeszcze raz życzyć paniom wszystkiego najlepszego.         
 
                                                          
(na podstawie www.prezydent.pl)